شما این محصولات را انتخاب کرده‌اید

سبد خرید

قانون 21 روز
شناسه خبر: 26876
بازدید: 113
10

       با قانون ۲۱ روز، زندگی خود را متحول بکنید !!!

قانون 21 روز
قانون ۲۱ روز در زندگی

 

    از بچگی به یاد دارم که وقتی میخواستم کار جدیدی شروع بکنم یا عادت خوب را جایگزین عادت بد بکنم به مشکل بر میخوردم و در همانجا چون راه و روشش را نمی دانستم ،دلسرد و نا امید و از ادامه راه منصرف میشدم. اما همگی ما تجربه های این چنینی داشتیم به طور مثال وقتی دکتر دندانمان را میکشید روز ها و ساعت ها فکرمان در ان جا جمع و اذیت میشدیم اما کم کم با گذشت روزها به ان عادت می کردیم و انگار نه انگار که مشکلی هست. و تجربیات زیاد این چنینی در زندگی شخصی خودمان داریم. 

در این مقاله قصد دارم که با آگاهی کامل ریشه های علمی این قانون را بررسی و زندگی خود را مدیریت کنیم.

اما واقعیات و افسانه های زیادی در مورد قانون ۲۱ روز وجود دارد که در ادامه به آن پرداخت خواهیم کرد. 

ریشه ی کشف قانون ۲۱ روز ، بر می گردد به جراح پلاستیک عمومی، ماکسول مالتز.

مالتز در آن زمان متوجه الگوی عجیب ذهنی در رفتار بیماران مشاهده کرد. او زمانی که، بیماران را تحت عمل های جراحی زیبایی یا ترمیمی که با تغییر چهره مانند بینی یا صورت قرار می می داد، متوجه شد که ۲۱ روز زمان می برد تا بیمار به صورت جدیدش عادت بکند. علاوه بر این باز هم زمانی که یک بیماری مانند قطع عضوی دست و پا صورت می گرفت باز هم چیزی حدود ۲۱ روز زمان طول می کشد تا او بتواند یک عضو خیالی را در ذهنش به جای عضو قطع شده تصور بکند.

روانشناسی تصویر ذهنی
روانشناسی تصویر ذهنی
دکتر مالتز
دکتر مالتز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رسیدن به این تجربه و این الگو باعث شد که علاقه مند به روند شکل گیری عادت در خودش و افراد دیگر را بررسی کند. 

بالاخره بعد از بررسی ها این طور گزارش میکند که حتی خود او هم برای شکل گیری عادت ها و باورهای جدیدش حدقل ۲۱ روز زمان نیاز دارد.

مالتز ایده ها و تحقیقات خود را در این زمینه در سال ۱۹۶۰ در کتاب روانشناسی تصویر ذهنی psycho-cybernetics منتشر کرد. این کتاب با فروش بیش از ۳۰ میلیون نسخه در جهان غوغایی به پا کرد. و این کتاب به شدت در عامه مردم رواج پیدا کرد و بعد ها الگوهای افراد موفق مثل رابینز و برایان تریسی شد. در نتیجه ی دهان به دهان شدن ۲۱ روز ، مشکل اصلی از اینجا شروع شد که حداقل ۲۱ روز فراموش شد. 

آزمایشات علمی قانون ۲۱ روز و زمان واقعی برای ایجاد تغییرات پایدار …

ین موضوع علمی ثابت کرد که : اگر شما هم بتوانید ۲۱ روز را بدون چیزی سپری کنید(مثلا : بدون خواب طولانی , بدون کمک از دیگران ، بدون سرمایه اولیه ، بدون وابستگی به کسی ، بدون احساس غم ، بدون باور محدود و … ) طی کنید ، دیگر بدان نیاز نخواهید داشت و آن عادت شما ، در ناخداگاه قرار میگیرد و خود به خود انجام میشود (سطح شایستگی و ناخداگاهی ) .

اگر فقط بتوانید به مدت ۲۱ روز احساس خود را خوب دارید ، به چنان ارتعاش قدرتمندی میرسید که با نوسانات تک تک ذرات کیهان یکی میشوید و قدرت جذب تمام خواسته هایتان را خواهید داشت این یک تحقیق علمی از قبل اثبات شده است.

در یک آزمایش علمی برای فضا نوردان مریخ، عینک های معکوس شونده داده شد تا روی چشمشان بگذارند ، بعد از ۲۱ روز اعلام کردند دیگر هیچ چیز را معکوس نمیبینند و برایشان عادت شده بود که اشیاء درست ببینند.

آزمایش علمی در دانشگاه لندن : در این تحقیق علمی ۹۶ نفر به مدت ۱۲ هفته مورد آزمایش قرار گرفتند. هر فردی باید عادتی را در طی این ۱۲ هفته برای خودش انتخاب و گزارش بکند، در نتیجه تحقیقات و گزارش ها، زمان لازم را تخمین زدند، این زمان به صورت متوسط و میانگین ۶۶ روز بود. از این رو زمان واقعی و خاصی برای همه ی افراد وجود ندارد اما چیزی که مسلم هست بالاخره تمام تلاش و کوشش های شما نتیجه خواهد داد. 

21 روز
21 روز تا تغییر

 

برای اینکه بتوانیم قانون ۲۱ روز را در زندگی پیاده بکنیم لازم هست که ابتدا برنامه ریزی و برای خودمان تمرین بسازیم. 

در این مورد استاد همتی در دوره تله پاتی تمرینات ۲۱ روزه را ارائه داده اند که هم اکنون می توانید آن را تهیه کنید. 

 

در اینجا چند تا تمرینات پیشنهادی  برای پیاده سازی در زندگی آماده کرده ام : 

 1. سکوت ذهن : همه ی تغییرات اساسی از سکوت عمیق درونی انسان آغاز میشود. اگر خسته شده اید به خودتان وقت استراحت بدهید و خودتان را از بار فشارهای زندگی تان آزاد کنید.
 2. استفاده از خلاء : اگر می خواهید در زندگی چیزی را جذب بکنید حتما باید جای خالی برای آن در نظر گرفته باشید. به عنوان مثال چیزهای اضافی را ببخشید و مابقی را هم دور بیندازید. حتی باید افکار منفی خودتان را هم دور بیندازید تا افکار مثبت جای ان را بگیرند. 
 3. اهداف تان را روی کاغذ بنویسید : اگر می خواهید عادت بد خود را ترک و عدت خوب را جایگزین آن بکنید، آن را بنویسید. اگر هدفی در هر جنبه از زندگی دارید که می خواهید به آن برسید را بنویسید. شما باید یاد بگیرید که از چیزهاییی که نمی خواهید به چیزهایی برسید که می خواهید.
 4. مدیتیشن : برای ایجاد تغییرات و تغییر الگوهای ذهنی، شما باید برنامه مشخصی را برای مدیتیشن انجام بدهید. برای آموزش مدیتیشن می توانید محصول مدیتیشن را از سایت تهیه بکنید. 
 5. تکرار : فقط با تکرار و استمرار هست که شما می توانید به مرحله استادی برسید. به عنوان مثال باید خواسته ها و اهداف و اموزش های خود را بارها تکرار و تکرار کنید تا شایستگی های لازم برای دریافت خواسته ها را کسب کنید. 
 6. تجسم : هر چیزی را که ذهن بتواند آن را تجسم بکند، می تواند به واقعیت زندگی بپیوندند. شما با تجسم خلاق می توانید زندگی و آینده خود را رقم بزنید برای این کار باید بتوانید به طور واضح و شفاف تمام خواسته هایتان را با احساس ذوق تجسم بکنید.  
 7. الگوگیری : پر سرعت ترین راه برای ایجاد تغییرات مثبت ، الگوگیری از افراد موفق است. اگر کسی در دنیا توانسته کاری را انجام بدهد، پس شما هم بی شک می توانید آن را انجام بدهید برای این کار بگردید دنبال افراد موفق که قبلا راه شما رو رفته اند. 
 8. تلقینات ذهنی : شما می توانید آگاهانه با تلقینات ذهنی مثبت، تغییرات دل به خواهی را رقم بزنید.
 9. رهایی : اگر در نهایت بتوانید تمام خواسته های خود را رها کنید می توانید به یک قدمی جذب آن نزدیک بشوید. رهایی احساس خوب و آرامش عمیق و توکل شما به خداست و یک قدمی جذب تمام خواسته ها رهایی می باشد. برای آموزش رهایی می توانید به محصول رهایی مراجعه بکنید.  

شما با استفاده از این قانون و برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه می توانید تغییرات اساسی را در زندگی خودتان رقم بزنید. 

 

در آخر از شما دوستان عزیز می خواهم که دیدگاه ها و نظرات و همچنین تجربیات خود را با ما به اشتراک بذارند. 

10

نویسنده

مهدی پورجمال
یکتاپرست / نویسنده / طراح سایت / طراح گرافیک
 1. سلام به استاد عزیزم و مهدی عزیز خیلی زیبا بود مرسی از محتوای که گذاشتی⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩

  2
 2. سپاس از این بی ریایی وحس یکی بودن…. من زمان مدتیشن باز هم فکرها به من هجوم میارن طوری که یه وقت متوجه میشم که همزمان در فکرها غوطه ور هستم ممنون میشم راهکار بفرمایید. عشق ،شادی، آرامش ،سلامتی و ثروت برایتان آرزومندم

  1
  1. سلام فاطمه جان.
   باید نجواهای ذهنت رو خاموش کنی و بتونی آرومش بکنی اگه نتونی تو رو خسته و مستعصل میکنه.
   برای اینکار باید نتایج کانال رو از اول بخونی تا ذهنت رام بشه و هم چنین خوندن زندگینامه افراد موفق و یادداشت برداری نکات مهم خیلی بهت کمک میکنه. این یکی از تمرینات دوره تله پاتی هست.
   وقتی ذهن منطقی و وراج از بین رفت اون موقع قلب انسان باز میشه و عشق در درونش جاری میشه و قلب فرماندهی زندگی رو برعهده می گیره.
   ما ذهن رو به طور کامل از بین نمی بریم، در واقع سر جای خودش می نشونیم.
   راهکار دوم و خیلی اسون که خیلی براتون مفیده، تنفس است. نه یک تنفس معمولی و شکمی، منظورم تنفس پرانا یا پرانایاما (نیروی حیات زندگی) است. این تنفس شکل ظریف تری از انرژی هوا است که انسان را به اوج احساس ذوق و عشق و احساس خوب میرساند و واقعا شاه کلید فوق العاده است. این تنفس شامل چند تا تمرینات بینی و تنفس های ریتمیک می باشد که تو گوگل میتونید اموزشش رو پیدا کنید البته بعدا تو سایت مقاله شو میزارم. اگه تنفس هات به پرانا تبدیل شود، اتفاقی که می افتتد این هست که به بی ذهنی میرسی یعنی تمام نجواها و غم و نگرانی ها و… به طور کامل از بین میره و احساس سررزندگی و شادابی دارید. انگار وارد جهان جدیدی اززندگی شده اید. به نظر من که خیلی محشره!!!!!!!!!!!!!!!
   موفق باشی

   2

با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید